بهشت قلب پرستاران
جستجو
صفحات وبلاگ

افراد چاق از این میوه نخورند!!


بسیاری از افراد که دارای رژیم های لاغری هستند یا این که نمی خواهند چاق شوند از این میوه نخورند.آیا این میوه را می شناسید؟
متخصصان تغذیه می‌گویند:انجیر تعرق بدن را زیاد می‌کند و ادرارآور است.حرارت بدن را کاهش می‌دهد، چاق‌کننده است و آنهایی که می‌خواهند وزن اضافه کنند یا برای بیمارانی که دوره نقاهت خود را می‌گذرانند،بسیار مفید است. بدین منظور می‌توان آن را با شیر سویا مخلوط کرده و بین غذاها خورد. انجیر یبوست را برطرف می‌کند و یکی از بهترین میوه‌ها برای تمیز کردن روده بزرگ و رفع یبوست است.برای درمان ناراحتی‌های سینه حدود 20 گرم از خرما،عناب و انجیر خشک را با هم مخلوط کرده و آسیاب کرده،سپس این پودر را با یک لیتر آب جوشانده تا حجم آن به نصف برسد.از این جوشانده می‌توان به مقدار 3 فنجان در روز مصرف کرد.جوشانده انجیر خشک درمان‌کننده التهاب مجاری دستگاه تنفسی،کلیه،ذات‌الریه،سرخ٠ ?،مخملک و آبله است.جوشانده غلیظ انجیر خشک برای رفع سرما خوردگی بسیار مفید است.برای برطرف کردن سیاه سرفه،برونشیت و ذات‌الریه از قهوه انجیر استفاده کنید و برای درست کردن این قهوه انجیر را ابتدا بو داده و سپس آن را آسیاب کنید تا به صورت پودر درآید.انجیر همچنین دستگاه هاضمه را تقویت می‌کند و برای درمان سوء هاضمه مفید است.سوپ انجیر بسیار مقوی است و برای افزایش شیر در زنان شیرده مفید است.برای تهیه سوپ،انجیر نارس را با گوشت بپزید. جوشانده انجیر خشک در شیر برای درمان آنژین،ورم لثه و ورم مخاط دهان نیز موثر است.
ارسال شده در: ۱۳۸۸/٥/٩ :: ٩:۱٧ ‎ب.ظ :: توسط : پرستار قلب پردیس
درباره وبلاگ
پرستار قلب پردیس
تا حالا به اطراف خودت نگاه کردی؟ چرا همه مریض میشن؟ من پرستارم . در بیمارستان تخصصی و پژوهش قلب مشغول به کارم. تا حالا پرستار قلبت بودی؟
موضوعات
 
RSS Feed